mc-logo-535

MC-DUR 1800

Kõrge kemikaalikindlusega epoksüvaik

Omadused

  • Kõrge kemikaalikindlusega,elektrit juhtiv epoksüvaik.
  • Lahustivaba, kahekomponentne, toonitud
  • Eriti kõrge vastupidavus paljudele agressiivsetele kemikaalidele, õlidele, mitmetele lahustitele jne. (vt. vastupidavustabel)
  • Kõrge vastupidavus mehaanilisele koormusele
  • Paigaldatav teras- ja mineraalpindadele
  • Võib paigaldada kihtidena paksusega kuni 2 mm vertikaalpindadele, kui lisada spetsiaalset tiksotroopset lisandit.
  • Saadaval on ka tiksotroopne modifikatsioon MC-DUR 1800 TX vertikaal- ja horisontaalpindadele (MC-DUR 1800 TX ei ole antistaatiline)
  • Fiibri-vaba versioon MC-DUR 1800 FF on saadaval horisontaalpindadele, kus antistaatilised omadused ei ole nõutavad.
  • Vastab Saksa veekaitseseadusele

Kasutuskohad

  • Kattena mineraal- ja metallpindadel, millele langeb suur keemiline ja/või mehaaniline koormus
  • Veekaitsesüsteem vastavalt Saksa veekaitseseadusele
  • Antistaatilisust nõudvad kohad

Paigaldus

Aluspinna ettevalmistamine
Aluspind peab olema puhas ja vaba lahtistest osakestest, tolmust, tsemendipiimast, õlist ja muust saastest. Minimaalne vajalik betooni survetugevus peab olema > 25 N/mm². Aluspinna tõmbetugevus peaks olema >1,5 N/mm². Aluspind peab olema vähemalt 28 päeva vana ja pinna niiskus peab olema alla 6%.

Kõik kaetavad pinnad tuleb töödelda tolmu eemaldava sobiva varustusega. Vaadake meie andme-lehte “Aluste ja pindade ettevalmistus”.

Kruntimine
Mineraalbaasil pinnad kruntida läbipaistva lahustivaba epoksükrundiga MC-DUR 1200 VK. Krunditud ala katta üle 24 tunni jooksul, sõltuvalt valitsevast temperatuurist. Kui see pole võimalik, puistata värske krunt üle ahjukuiva kvartsliivaga (1–2 kg/m², fr. 0,1–0,3 mm). Poorsetele ja ebatasastele pinda-dele kanda epoksüvaigust nakke-/tasanduskiht, et vältida õhumullide teket paigaldamisel. Nakkekiht koosneb MC-DUR 1200 VK-st ja ahjukuivast
kvartsliivast (0,1–0,3 mm) suhtes 1 : 1 (kaalu järgi). Kui nakkekiht kantakse kaldus pinnale (> 2%), lisada 2% MC-Stellmittel TX 19. Nakkekiht katta üle 24 tunni jooksul temperatuuril +20 °C. Kui see pole võimalik, puistata kiht kohe üle ahjukuiva kvarts-liivaga (0,1–0,3 mm). Vaadake tehnilist andmelehte MC-DUR 1200 VK kohta.

Segamine
MC-DUR 1800 koosneb alusmaterjalist ja kõvendist, mis on valmismõõdetult ühes pakis. Enne paigaldamist segada alusmaterjal ja kõvendi hoolikalt  läbi segamistrelliga. Segatud materjal valada seejärel ühest anumast teise ja segada uuesti. Et tagada õige segamisvahekord ja säästa keskkonda, tuleb pakendid tühjendada täielikult.

Paigaldamine
MC-DUR 1800 paigaldatakse tavaliselt krohvihõõruki või kummikaabitsaga. Hammastega liimikammid ei sobi. Värskelt paigaldatud kate rullida üle ogalise rulliga, et vabastada õhumullid pinna alt. Et viimistluspind oleks libisemiskindlam, puistata värske MC-DUR 1800 kate üle ahjukuiva kvartsliivaga (fr. 0,2–0,7 mm). Pärast kuivamist eemaldada üleliigne liiv pinnalt harja või tolmuimejaga. Et lihtsustada pindade puhastamist tulevikus, rullida libisemiskindlale viimistluskihile peale õhuke kiht MC-DUR 1800 FF-i. Kaldus (> 2%) või vertikaalsetel pindadel  kasutada MC-DUR 1800 TX-i.

Elektrostaatiliselt juhtiv kate
Kui MC-DUR 1800 kasutatakse elektrostaatiliselt juhtiva kattena, kanda nakkekihi peale juhtiva krundi MC-DUR GLW kiht ja ühendada hoone maandusterminalidega MC-Leitband AS abil enne MC-DUR 1800 paigaldamist. Maksimaalne MC-DUR 1800 kihi paksus peab sel juhul olema alla 2 mm, et säiliks elektrostaatiline juhtivus.
Kui MC-DUR 1800 kasutatakse veekaitsesüsteemina, kanda nakkekihi ja juhtiva kihi MC-DUR GLW vahele elastne MC-DUR 1291-flex kiht.
NB: MC-DUR 1800 TX ja MC-DUR 1800 FF ei ole voolujuhtivad!

Üldist
Kokkupuutuvatel kohtadel soovitame kasutada sama seeria materjale. Seerianumber on näidatud alusmaterjali pakendi etiketil.

Kõik täitematerjalid, mida kasutatakse ühenduses keemiliselt reaktiivsete vaikudega, peavad olema ahjukuivad, et välistada kristallvee olemasolu neis.

MC-DUR 1800 on kõrge keemilise vastupidavusega kate tehniliseks kasutamiseks.
Kuna ta on kõrge keemilise vastupidavusega, ei saa me garanteerida värvide püsivust, sest UV-kiirgus ja kemikaalid kutsuvad esile muutusi looduslikes materjalides ja värvainetes. See ei muuda aga katte keemilisi ja mehaanilisi omadusi.

Kulunorm sõltub pinna tekstuurist, temperatuurist ja poorsusest, samuti toote säilitamis- ja töötemperatuurist. Et kulunormi täpselt kindlaks teha, katke prooviala ja mõõtke kulunorm.

Kõrgemad temperatuurid lühendavad ja madalamad pikendavad kasutusaega. Üldine reegel on järgmine: temperatuuri muutumine  +10 °C vastavalt kas lühendab või pikendab kasutusaega kaks korda.

Enne paigaldamist lugege ohutusnõudeid pakilt ja andmelehelt “Ohutusnõuded lahustit sisaldavate katete, materjalide ja keemiliselt reaktiivsete vaikude käitlemiseks”.

Rohkem infot toote märklehelt.

Share