Laeb...

Värska Veekeskus

Alus Värska Sanatooriumi rajamiseks pandi 1971. aastal, mil valitsuse määrusega tunnistati Värska ümbrus kohaliku tähtsusega kuurordiks. 1972. aastal toimus Värska Sanatooriumi asutamiskoosolek, kus võeti vastu otsus moodustada rajoonide majanditevaheline põllumajandustöötajate sanatoorium “Värska”.

Sanatooriumi projekti autoriteks said arhitektid Vilen Künnapu, Ülevi Eljand ja insener Henn Karits. Ehituse algusena läheb ajalukku 6. oktoober 1976. Esimesed ravialused võeti vastu 3. mail 1980. Värska Sanatoorium on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Pakutakse turgutust looduslike vahenditega – Lämmijärvest saadava magevee ravimuda ja sügavalt maapõuest ammutatava kuulsa Värska mineraalveega. Lisaks mineraalveele ja ravimudale on sanatooriumi külalistel võimalik saada ka elektriravi, erinevaid massaaže, laserravi, parafiinravi, soolaravi, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat.

Peatöövõtja tellimusel teostasime erinevaid hüdroisolatsioonitöid.

Share

Mida tegime

Hüdroisoleerisime erinevad SPA basseinid (atraktsioonide bassein, lastebassein, valgusteraapia bassein, külma vee bassein) ja mitmed balanssmahutid (7 tk).

Mida kasutasime

Tööde mahuks oli arvestatud basseini põhi, seinad, ülevoolurennid ja ääred koos pöördega põrandale. Enne hüdroisolatsioonitööde algust oli vajalik pinnad tasandada ning täita kõik läbiviikude ümbrused. Basseinide ja balanssmahutite põhi, seinad, ääred ja äravoolurennid krunditi IZOLEX Akryfol-ga ja hüdroisoleeriti kahekomponendilise võõpmaterjaliga IZOLEX Cemizol 2EP . Nurgad tihendati kummilindiga IZOLEX 120/70.