bituthene-8000

Bituthene 8000

Täiendatud isekleepuv rullmembraan ehitiste maa-aluste osade vee-, niiskuse- ja gaasikindlaks muutmiseks

Eelised

 • vee ja niiskusekindel – kaitse 2, 3 ja 4 taseme jaoks BS 8102:1990 (UK) järgi.
 • gaasikindel – kaitseb metaani ja radooni eest
 • kõrgekvaliteetne – veekindel hüdrostaatilisele survele 70m veesammast, eriti madala niiskuse edasikandumisega.
 • mitte-metallmembraan – vastupidav kemikaalidele; erinevalt alumiiniumi baasil membraanidest pole vaja kattekohti üle  kleepida.
 • lai paigaldus”ala” vähendab seisakuid – paigaldustemperatuur – 10 °C kuni +35 °C, ka niiske aluspinna puhul.
 • lihtsam käsitlemine sooja ilmaga – üle 20% väiksem päikeseenergia neeldumine
 • unikaalse koostisega kilejas membraan – välja töötatud tugevaks, paindlikuks ja siledaks lõpptulemuseks.
 • võimaldab kvaliteetset paigaldust – pealetrükitud ülekattejoon tagab minimaalse kattumisala; kerge värvilaik annab märku vigastustest, võimaldades lihtsat paikamist.
 • sobivus – saab kombineerida Preprufe® valamiseelsete membraanidega, Bituthene® vedelmembraaniga ja Hydroduct® toodetega süsteemseteks lahendusteks.

Kirjeldus
Bituthene®8000 täiendab tuntud Bituthene® nakkumistehnoloogiat unikaalse halli värvi kattekilega, mis tagab kõrgekvaliteetse tulemuse ja lihtsama paigalduse. Membraani saab kasutada horisontaalselt või vertikaalselt vundamentide ja teiste maaaluste ehitiste kaitseks vee,  niiskuse ja gaasi sissetungi eest.

bittuthene-8000Bituthene® on testidel vastu pidanud enam kui 70 m veesambale ja on üle 90 korra enam metaanikindel kui BRE (UK) minimaalne nõue ette näeb. Membraanile on trükitud kergemaks äratundmiseks Bituthene® logo ja ülekattejooned kummalegi äärele, et tagada minimaalne 50mm ülekate. Bituthene® 8000 on väga tugev, kuid juhuslikke vigastusi on kerge märgata, kuna purunenud koht paistab mustana läbi pealmise halli kile. Vigastused saab kergesti parandada tüki Bituthene® 8000ga.

Joonisel:

 1. Bituthene® 8000 Primer S2 krundil
 2. Servistrip® AT 205
 3. Eelnevalt paigaldatud Preprufe® R membraan
 4. Bituthene® Liquid Membrane
 5. Servipak® või Hydroduct®

Lisamaterjalid
Primer S2 krunt

Primer S2 krunti kasutatakse vertikaalsete ja kaldega aluspindade ettevalmistamiseks. Kannatab niiskust ja seda saab kasutada “värskel” betoonil ja käega katsudes niisketel aluspindadel. Preprufe® R membraane mitte kruntida, kuna see halvendab nakkumist.

Bituthene® vedelmembraan 
Veekindel jätkuvus nurkades saavutatakse kahekomponentse vedela Bituthene® Liquid membraaniga.

Servipak® kaitse
Järgnevate materjalikihtide paigaldamisel tekkivaid vigastusi saab ära hoida, kattes membraani surve- ja mädanemiskindlate  Servipak® tahvlitega, mille kinnitamiseks sobib Pak liim või Bitutape™. Vertikaalseid pindu saab tagasitäite eest kaitsta Servipak®, Hydroduct® või muude Grace’i poolt soovitatud tahvlitega, mis kinnitatakse Bitutape™ kahepoolse lindiga.

Paigaldamine
Kui õhutemperatuur on alla 40 °C, tuleb kindlustada, et kõik pinnad on vabad jääst ja härmatisest. Kõik aluspinnad, välja arvatud pinnasele valatud alusbetoon või Preprufe® R membraaniga kaetud pinnad, katta ühe kihi Primer S2 krundiga (10m² liitri kohta). Bituthene® 8000 paigaldamisel eemaldada kaitsev paberikiht ja suruda kleepuv pool vastu ettevalmistatud aluspinda, mis on vaba jääst, härmatisest ja kondenseerunud veest. Enne ülejäänud membraani kohale asetamist paigaldada kõikidesse sisemistesse ja välimistesse nurkadesse, läbiviikudesse jms Bituthene® vedelmembraani. Bituthene® 8000 hõõruda vastu aluspinda, et kindlustada tugev nake ja eemaldada õhumullid. Järgnevad rullid paigaldada järgides trükitud jooni ülekattega vähemalt 50mm nii külgedel kui otstel ja tugevasti rullida paraja survega, et tagada täielikku kinnitumist ja kihtide vahelist jätkuvust. Libisemise ärahoidmiseks kõrgetel seintel võib olla vajalik kinnitada membraan põikliistuga.

Parandused 
Vigastatud kohad paigata vähemalt 100 mm ülekattega tükiga ja tugevalt rullida.

Täpsustus
Bituthene® 8000 membraan koos Bituthene® vedelmembraaniga paigaldada siledale betoonalusele ja/või vertikaalsetele betoonseintele, kleepuv pool allpool 50mm hästi rullitud ülekattega. Vertikaalsed või kaldega pinnad kruntida rulliga või pintsliga krunt S2ga, et tagada pinna ühtlane kattuvus. Lasta enne membraani paigaldamist kuivada. Materjale tellida Grace Construction Products Limited, Ajax Avenue, Slough, Berkshire, SL1 4BH, UK volitatud esindajatelt (Eestis OÜ Langeproon Inseneriehitus) ja paigaldada ranges vastavuses tootja ettekirjutustega.

Tervishoid ja tööohutus
Vaadata vastavaid materjali ohutusandmelehti.

Share