Laeb...

Sõpruse pst 31 kortermaja

Hoone ehitas Leviehitus, arendajaks Sõpruse Grupp OÜ ja arhitektiks Arhitektuuribüroo Mai Šein. Hoone on sobitatud konkreetsesse konteksti selliselt, et Sõpruse pst. äärde jääb 5-korruseline hoonemaht, mis hakkab terrassidena langema eramutega kaetud elamuala suunas. Selle tulemusena tekib suurele korrusmajale hommiku-lõuna päikesele avatud privaatne katusaedadega tsoon.

Terrassmaja maksimaalseks nautimiseks on tubadele projekteeritud liugaknad. Kuumal suvel on võimalik need kõrvale lükata ja ühendada terrassid tubadega. Terrassid on kaetud punase savikiviga; võrreldes betoonkiviga ei akumuleeru sinna külma ning on soojem- sõbralikum. Fassaadilahendus on punasest savikivist üksikute aktsendiks paigutatud mustade ja pruunide „täppidega“ (kividega). Kultuurkapitali arhitektuuri preemia nominendiks olnud majas. Esimesel korrusel on büroopinnad ning teisest kuni viienda korruseni korterid. Autode parkimine on paigutatud sokli- ja osaliselt esimesele korrusele. Majas kortereid 46.

Peatöövõtja tellimusel teostasime elamuterrassile hüdroisolatsioonitöid.

Share

Mida tegime

Teostasime Korterelamu 2., 3., 4. ja 5. korruste terrassidele hüdroisolatsioonitööd GRACE Bituthene süsteemiga.
Terrasside pinnad kruntisime Primer B2’ga, seejärel paigaldasime hüdroisolatsiooniks rullmembraan GRACE Bituthene 4000 koos ülespööretega seintele. Teise kihina paigaldasime rullmembraani Bituthene 8000. Rullmembraani servad tihendasime vedelmembraaniga GRACE Bituthene Mastic, läbiviikude ja kinnituste ümbrused tihendasime vedelmembraaniga GRACE Bituthene LM. Hüdroisolatsiooni kaitseks paigaldasime soojustuse Styrofoam 250, mille katsime geotekstiiliga drenaažimatiga ISO-DRAIN 8 Geo (PlastoDrain). Vee ärajuhtimiseks paigaldasime terrassile küttega trapid HL62.

Mida kasutasime

GRACE Primer B2
GRACE Bituthene 4000
GRACE Bituthene 8000
GRACE Bituthene LM
Styrofoam 250
ISO-DRAIN 8 Geo