betosan_logo

MONOCRETE XP TH rapid

Kiiresti kivinev hüdroisolatsiooni segu XYPEX ADMIX C- 1000 lisandiga.

Toote omadused
Ühe-komponentne, tiksotroopne, peeneteraline, kiiresti kivinev mördisegu XYPEX ADMIX C-1000 lisandiga.

  • Väga kiiresti kivinev;
  • ei sisalda kloriide, sobib hästi raudbetoonkonstruktsioonidele;
  • püsivalt veekindel;
  • tänu betooni poorides toimuvale kristallisatsioonile ühildub püsivalt aluspinnaga;
  • keemiliselt väga vastupidav;
  • kaitseb betoonpinda naftatoodete vastu;
  • külmumis- ja sulamiskindel;
  • hea nake betooniga;
  • sobib betooni paksusele 15-300 mm.

Kasutamine
MONOCRETE XP TH rapid on kiirelt kivinev eeltöödeldud mördisegu, välja töötatud spetsiaalselt betoonpinna või müüritise parandamiseks nii lokaalselt kui tervikuna, eriti kui on oluline segu kivinemise kiirus. Omadusteks on väga kiire kivinemine ja tugevuse kasvu aeg. Talub kerget koormust pärast 6 tundi ning täiskoormust pärast 24 tundi. Tekitab betoonkonstruktsiooni või müüritise pinnale kaitsekihi vee, õlide, orgaaniliste lahustite, õlitoodete vms. vastu.

Füüsikalised ja mehaanilised omadused

Vastab EN 1504-3:2005 standardi nõuetele

Värvus Mittestandardne hall
Tihedus (kg/m3) 1,600 ± 40
Tõmbetugevus (MPa) 6 tundi > 2,50
24 tundi > 5,00
14 päeva > 7,50
28 päeva > 9,00
Survetugevus (MPa) 6 tundi > 10,0
24 tundi > 25,0
14 päeva > 50,0
28 päeva > 55,00
Staatiline E-moodul (GPa) < 28
Termiline paisumiskoefitsient (K-1) 11,0 ± 0,5×10-6
Külmakindlus > T100
Filtratsiooni koefitsient (ms-1) 2,5×10-12
Vastupidavus jääsulatuskemikaalidele vastavalt ČSN 73 1326 standardi A meetodile > 75
Nake aluspinnaga (MPa) > 1,5

Sertifikaadid
Toode on sertifitseeritud vastavalt Tšehhi Vabariigi seadusele nr 22/1997 ja valitsuse määrusele nr 163/2002. Pidevat sõltumatut kvaliteedikontrolli teostab katselabor Nr. 095/2002, Horský s.r.o.
Kvaliteedisüsteemi järelvalvet teostab volitatud juriidiline isik nr 204.

Paigaldus- ja ettevalmistustööde juhised

Aluspind Kõik lahtised ja visuaalselt kahjustatud osad remonditavalt pinnalt enne segu paigaldamist täielikult eemaldada. Roostes armatuur eelnevalt lahti piigata ning hoolikalt kõikidest korrodeerivatest osakestest puhastada. Betoonpinna iga kihi tõmbetugevus peab olema vähemalt 1,5 MPa. Enne paigaldamist peab aluspinda pidevalt niisutama vähemalt 120 minuti vältel. Korralikult niisutatud betooni pind on mati tooniga, mitte aga läikiva veekihiga kaetud. Intensiivselt lekkivatesse kohtadesse paigaldada eelnevalt dreenivad torud ning vahetult pärast segu paigaldamist sulgeda avad kiiresti WATERFIX rapid seguga.

Segu ettevalmistamine Segu on ühe-komponentne ja segamiseks kasutada ainult vett. Segamiseks sobib betooni segumasin. Väikese koguse segamiseks sobib ka elektriline käsisegisti. 15 kg kuivkomponendile (1 ämber) lisada 1,95-2,25 l vett. Segu võib pinnale kanda kuivpihustades. Kiire kivinemise tõttu ei saa tavalisi segumasinaid kasutada. Suurte koguste valmistamisel arvestada, et segu on töödeldav 10-15 minutit, temperatuuril 20°C.

Töödeldavus Segu on töödeldav 10-15 minutit, temperatuuril 20°C. Kõrgemal temperatuuril töödeldavuse aeg väheneb. Aluspinna ja ümbritseva õhu temperatuur ei tohi olla alla + 1 °C ja üle + 35 °C. Külmades tingimustes on kivinemine raskendatud.

Segu võib paigaldada kahel meetodil – käsitsi või kuivpihustamise meetodil. Käsitsi saab mörti pinnale kanda hammasliibi abil. Esimese kihi (nakkekiht) pealekandmisel ei tohi tekkida tühimikke (armatuuri taha jne). Pärast esimese materjalikihi pealekandmist on soovitatav mört pinnal suruda ka pooridesse ja ebaühtlastesse kohtadesse. Selle jaoks sobib hästi lühikeste harjastega pintsel või hammasliip. Korrektne materjali nakkumine aluspinnaga tagab kvaliteetse nakkega lõpptulemuse. Tähelepanu pöörata remonditava ala äärtele, kus servad peavad olema korrektselt tihendatud ilma õhupooride ja ebaühtlusteta. Remonditöid alustada alati sügavaimast kohast, et viimane kiht oleks kogu pinna ulatuses ühtlane.

Pinna viimistlemine Pärast segu paigaldamist kasutada standardseid viimistlusviise (viimistlemine siluriga, terasest või polüstüreen liibiga). Märgviimistlus ei ole lubatud.

Pinna järelhooldamine Töödeldud pindu tuleb vahetult pärast mördi pealekandmist järel hooldada, et kaitsta otsese päikesekiirguse ja tuule eest. Teostada intensiivset järelhooldust vähemalt 3-6 tundi pärast paigaldust. Sobiv viis järelhoolduseks on pinna katmine niisutatud geotekstiiliga.

Materjali kulu
Kuiva mördi kulu on 1,8 kg/m2 1 mm kihipaksuse juures.

Rohkem infot toote märklehelt
Monocrete xp th rapid (pdf, 0.2 MB)

Share