Serviseal-TyypB

Serviseal Tüüp B

Silla kaetud liikumisvuuk

Kasutamise eelised

 • Pikk ajalugu, tõestatud toimivus üle 30 aasta.
 • Sobiv väikeste sildade ja parklate paisumis- ning pöördvuukidele.
 • Liikumispiirid ±5 mm või koos metallist tugiplaadiga ±10 mm.
 • Elastne, kohandub kergesti silla iseärasustega
 • Võimaldab asfaldi sujuvat jätkumist.

Paigaldamise eelised

 • Ökonoomne, külmalt kinnituv süsteem, kiirelt ja lihtsalt paigaldatav.
 • Võib kasutada eraldi või ühe osana silla üldisest hüdroisolatsioonisüsteemist.
 • Kasutatav uutes või remonditavates konstrukrsioonides
 • Paigaldusmeetod võimaldab tee sulgemist sõiduradade kaupa.

Kirjeldus
Serviseal® Tüüp B on eelvormitud pressitud PVC-lint veekindlate kaetud vuukide jaoks liikumispiiridega ±5 mm või koos galvaniseeritud metallist tugiplaadiga ±10 mm.

Serviseal® Tüüp B pressitud profiil on liikumist võimaldava keskosaga. See kindlustab veepidavuse sillaplaadi kokkutõmmete ja paisumiste ajal. Kasutades koos Servidek® ja Servipak® süsteemiga moodustub katkematu hüdroisolatsioonilahenduse.

Bitustik™ on isekleepuv kahepoolne polüetüleenteip. Koosnedes kahelt poolt kummibituumeni seguga kaetud kilest, sobib Bitustik™ veetõkke- ja kaitsekihtide liitmiseks aluspindade ja membraanidega.

Paigaldus
Sildade liikumisvuukides paigaldatakse Serviseal® Tüüp B Bitustiki 150 mm laiusele teibile ning kaetakse sobiva Grace hüdroisolatsioonisüsteemiga.
Betoonpinnad peavad olema  tasandatud ja silutud, et saada ühtlane lohkude ja muhkudeta pind. Betoon peab olema puhas kividest ja tolmust. Enne Bitustik’i paigaldamist kantakse pinnale üks kiht krunti B2 ja lastakse kuivada puutekuivuseni.

Bitustik’i kleepimisel krunditud aluskihile tuleb kaitsepaber Bitustik’i rulli ühest otsast lahti võtta ja pärast joondamist kinnitada rulli ots pinnale. Kaitsepaberit sujuvalt ära tõmmates rullida Bitustik ettevalmistatud pinnale.
Bitustik tuleb hoolikalt kinni rullida, et kindlustada täielik nakkumine aluspinnaga. Kaitsepaber Bitustik’i pealmisel poolel jätta paigale kuni Serviseal® Tüüp B paigaldamiseni.

Pärast pealmise kaitsepaberi eemaldamist paigaldada Serviseal® Tüüp B kogu vuugi pikkuses täielikku kontakti Bitustik’iga. Hoolikas rullimine tagab Bitustik’i kindla nakkumise nii krunditud aluspinna kui Serviseal® Tüüp B-ga.
Saadaval on Serviseal Tüüp B-ga sobivad tööstuslikult toodetud jätkutükid ülespööretele, ääristele ja pööretele, millega jätku tegemine piirdub lihtsa põkkühendusega.

Muude ehitiste juures saab Serviseal® Tüüp B kasutada koos alternatiivsete Grace membraanidega liikumisvuukide pidevuse tagamiseks. Serviseal® Tüüp B kokkusobivuse osas teiste tootjate toodete või mitte betoonist pindadega konsulteerige Grace´i tehnilise teenistusega.

Serviseal® Tüüp B põkkliide keevitusnoa abil

 • Valmistage ette Seviseal® Tüüp B. Veenduge, et liidetavad otsad oleksid lõigatud täpselt täisnurga all.
 • Asetage Serviseal® Tüüp B liidetavad otsad kahe vineeritüki vahele, jättes otste vahele 6 mm.
 • Kuumutage keevitusnuga ja kontrollige kuumust PVC-tükil. Kui kuumus on liiga kõrge, PVC söestub ja suitseb. Kui tera on külm, PVC ei sula.
 • Asetage õige temperatuurini kuumutatud nuga liitekohta. Suruge Serviseal® Tüüp B vastu liikumatut tera, kuni moodustuvad ühtlaselt sulanud servad.
 • Tõmmake Serviseal® Tüüp B otsad terast eemale. Eemaldage tera ja suruge sulanud ääred tasasel vineeripinnal ühtlaselt kokku. Hoidke 30 sekundit paigal. Laske keevisliitel enne lindi kasutamist täielikult jahtuda.
 • Puhastage enne järgmise liite keevitamist tera traatharjaga.

Tervishoid ja ohutus
Bituthene® teipide ja Serviseal® Tüüp B kohta seadus ohutuskaarti ei nõua. Pöörduge nende toodete tervishoiu- ja ohutusalaste küsimustega Grace Construction Products Limited poole.
Serviseal® Tüüp B keevitamisel eraldub ärritav suits (vesinikkloriid). Kindlustage piisav ventilatsioon.
Enne Servidek®i ja B2 krundi kasutamist lugege läbi toote etikett ja ohutuskaart (MSDS). Kasutaja peab arvestama kõiki ohte ja turvalisusega seotud riske. Töötervishoiujuhend on saadaval Grace Construction Products’i veebilehelt www.graceconstruction.com

Share