feb-logo

FEB Brushcrete

Polümeerne modifitseeritud tsemendilaadne paindlik hüdroisoleerkate

Toote kirjeldus Bruscrete
BRUSHCRETE® on kahekomponentne akrüülmodifikatsiooniga tsemendilaadne nn. hingav hüdroisolatsioonikate, mis vajab ainult kohapealset segamist, et saada ideaalne toode betooni, müüritise ja paljude teiste ehitusmaterjalide veekindlaks muutmiseks ja katmiseks.

Tavalised kasutamisvaldkonnad

 • Hüdroisolatsioonikate vett säilitavates  konstruktsioonides Mereveekanalite katteks
 • Pingutusvarraste aukude tihendamine ja  katmine veetiheduse kindlustamiseks
 • Hüdroisolatsiooniks ja kaitseks riimvee vastu
 • Kaitseks vundamentidele
 • Veekindlaks katteks katustele ja terrassidele
 • Hüdroisolatsioon vahetult plaatkatte alla basseinides ja mahutites.
 • Betoonkonstruktsioonide kaitseks karboniseerumise ja kloriidide kahjustuste vastu
 • Kasutamiseks mereäärsetel kõnniteedel.

Omadused ja eelised

 • Paindlik.
 • Tõrjub vett, kuid laseb aluspinnal “hingata”.
 • Kõrge vastupidavus süsihappegaasile ja kloriidioonide difusioonile
 • Erinevalt tavalistest katetest, mis vajavad 7-28 päevast betooni kivistumist, saab RUSHCRETE´i peale kanda 24 tunnisele betoonile, andes sellega kohese kaitse.

Kasutamisjuhised
BRUSHCRETE on saadaval standartses “betooni” hallis ja päikest peegeldavas valges toonis. Värvi sobitamise teenus on saadaval erilistele värvidele, mille minimaalne tellimiskogus on määratud.

Järgnevad viimistlused
BRUSHCRETE´il on esteetiliselt meeldiv pinnaviimistlus, mille tekstuur sõltub paigaldusmeetodist ja tavaliselt ei vaja lisapinnaviimistlust. BRUSHCRETE sobib enamuse viimistlusliikidega. Täpsemad andmed on võimalik saada Feb MBT tehnilisest osakonnast.

Segamine
BRUSHCRETE´i tarnitakse eelnevalt mõõdetud ühikutes ja segatakse kohapeal puhastes anumates. Aeglaselt lisada pulber vedelikule, kasutades väikese kiirusega drelli, millel on sobivad labad. SEGADA JA KASUTADA. Segada materjali nii palju, kui on võimalik kasutada ühe tunni jooksul. Märkus: kuigi BRUSHCRETE tarnitakse eelnevalt mõõdetud pakkides, võib kasutada osa pakkidest, segades 2 kuni 2,5 osa pulbrit 1 osa vedelikuga. Segada põhjalikult ja hoida segatuna kogu paigalduse ajal. VETT EI TOHI LISADA!

Paigaldus
Niisutada betooni pind puhta veega. Kuni pind on niiske, kuid liigsest veest vaba, paigaldada lühi-keste, jäikade harjastega pintsli või rulliga. Kelluga võib paigaldada vastavalt vajadusele. Sügavate 6-10 mm lohkude, kärgede korral kasutada vähem seguvedelikku ja segada soovitud konsistentsini. Kui soovitava paksuse saamiseks on vaja rohkem kui ühte kihti, paigaldada teine või järgnevad kihid peale eelmise kuivamist. Kogu pinna mitmekihilisel katmisel on soovitav, et iga kiht oleks vähemalt 1 mm paksune. Õhu ja aluspinna temperatuur peab olema üle +50 °C materjali kivinemise aja jooksul.

Pakendid
BRUSHCRETE on saadaval 20 kg komplektis: 15 kg pulbrit + 5 kg vedelikku.

Ladustamine
Ladustada eemal otsesest päikesevalgusest, temperatuuril üle 0 °C ja kuivades tingimustes.

Kõlblikkusaeg
Minimaalselt 12 kuud, kui toode on ladustatud avamata anumates ning vastavalt Tootja instruktsioonidele.

Rohkem infot toote märklehelt  Brushcrete.pdf

 

Share