Bituthene-LM

Bituthene Liquid Membrane

Kahekomponentne elastomeerne vedelmembraan kasutamiseks koos Bituthene või Preprufe rullmembraanidega

Eelised

  • vedelpaigaldus – järgib ebaregulaarseid vorme
  • veekindel – vastupidav veeaurule ja – survele
  • kummilaadne tugevus – paindlik ja vigastustekindel
  • vuukideta – ühenduskohtadeta membraan
  • keemiliselt tarduv – temperatuurimuutused ei mõjuta
  • külmpaigaldus – tuleohuta
  • sobib Bituthene®-ga – täiendab Bituthene® isolatsiooni

bituthene-LMKasutuskohad
Bituthene® Liquid Membrane on välja töötatud täiendama Grace Servicised® rullmembraanide süsteeme kohtades, kus on vajalik paigaldada vedelat hüdroisolatsiooni, et tagada veekindel jätkuvus. Bituthene® Liquid Membrane tardub tugevaks kummilaadseks veekindlaks membraaniks.

Tavalised Bituthene® vedelmembraani kasutuskohad on kaardunud, ebaregulaarsed või astmelised profiilid, postide läbiviigud, sisemised nurgad, torustiku, uurete ja torude läbiviikude ümbruste hüdroisolatsioon jne. Bituthene® Liquid Membrane kaks osa segatakse kohapeal ja paigaldatakse kelluga.

Paigaldamine
Aluspinna ettevalmistus

Pinnad peavad olema kuivad, tolmu, mustuse, rasva ja muu reostuseta.õhutempertuur 50C või kõrgem. Bituthene® vedelmembraan kanda pinnale enne Bituthene® rullmembraanide paigaldust. Tagada minimaalne 50mm ülekate Bituthene® rullmembraanidega. Bituthene® Liquid Membrane nakkub kuiva krundiga, krunt B2 ja Bituthene® ja Preprufe® süsteemides kasutatavate ainetega. Bituthene® vedelmembraan nakkub ka puhaste kuivade metallpindadega.

Segamine 
Bituthene® vedelmembraani tarnitakse anumas, mille põhjas on osa A ja kaane all reageeriv osa B. Lisada osa B (läbipaistev) osale A (must). Segada aeglase drelliga 100p/min umbes 1 minut. Segada veel 2-3 minutit kiirusega 200-300 p/min, kuni on saavutatud ühtlane segu. Segamise ajal kraapida segunõu ääri ja põhja, et tagada põhjalik segunemine. Alla 100C juures töötades säilitada anumat üleöö temperatuuril 200C, et parandada segunemist ja töödeldavust. Tööriistad ja seadmed puhastada lahustiga enne membraani tardumist.

Paigaldus
Vedelat Bituthene® membraani paigaldada hambulise kellu või labaga või käsikaabitsaga. Minimaalne paksus on 2,5mm. Tavaliste temperatuuride puhul tuleb segatud membraan paigaldada ühe tunni jooksul. Kivistunud materjal visata ära. Veekindluse saavutamiseks peab Bituthene® Liquid Membrane enne Bituthene® rullmembraanide paigaldamist 24 tundi kuivama.

Täpsustus
Materjale kasutada ranges vastavuses tootja juhenditega ja tarnida Grace Construction Products Limited, Ajax Avenue, Slough, Berkshire, SL1 4BH, UK volitatud esindajatelt (Eestis OÜ Langeproon Inseneriehitus).

Tervishoid ja tööohutus
Vt vastavaid materjali ohutusandmelehti.

Share