Laeb...

Lutheri kvartali kandekonstruktsioonid

Lutheri kvartal on ajaloolisesse tööstusarhitektuuri keskkonda rajatud tugeva omapäraga elukeskkond, kus iga korter erineb tavapärasest arusaamisest nii ruumide kõrguse, disaini kui miljööväärtuse poolest. Klombitud paekivist vanade müüride vahele on ehitatud 132 erineva plaanilahendusega 1 – 4 toalist korterit ja avar parkimismaja kus kohti 172 autole. Kõikide hoonete eksterjööris on kombineerituna krohvipinnad, suurte akendega klaaspinnad ja kohalik paekivi.  Sisekujundus järgib rangelt eelmise sajandi alguse stiili. Võtmematerjalideks on paekivi, vineer, laudrakise jälgedega raudbetoon ja punane käsitsivalmistatud tellis. Hoonetekompleksi keskele jääb sisehoov, mille maastik on kujundatud eritasaste pindadega. Lutheri kvartali arendusprojekti idee autor ja suuromanik OÜ Grove Invest, ehitas AS Nordecon Ehitus, arhitektid Jaanus Saareper, Reio Raudsepp, Rasmus Tamme, Evelin Eelma, Eero Jürgenson, Andrei Pleskatshov, Liina Kink.

Share

Sarnased objektid

Fahle maja raudbetoonkonstruktsioonid

Tallinna endisest tselluloosivabrikust on saanud linnale muljetavaldav visiitkaart. Alates 1995. aastast on tselluloosivabrikusse tahetud rajada nii Kunstiakadeemiat, kontserdi- ja teatrisaale kui ka büroosid, kuid ühestki ideest ei saanud asja. Aastal 2002 võttis ehitusfirma Koger & Partnerid julguse kokku ja koostöös…

Silmeti olmehoone vahelaed

Kahjustunud betoonpinnad puhastati mehaaniliselt ning liivapritsiga. Puhastatud armatuur kaeti korrosioonikaitsevõõbaga MC Zentrifix KMH. Kahjustunud kohtades taastati betoonkate Betosan Densocrete PPE TH komplekslisandiga betooniremondiseguga.

Kultuurikatla ehitus

Kultuurikatla ehitus, Põhja pst 27a Tallinn Renoveerimistööde käigus puhastati vanad betoonist konstruktsioonid liivapritsiga, avati korrodeeruv armatuur ning kaeti korrosioonikaitsevõõbaga. Betoonist kaitsekihi taastamiseks kasutati torkreetmeetodil paigaldatavat betooniremondisegu Sakr et SPB 2 Denso. Paemüüritise lagunenud vuugid puhastati mehaaniliselt ja suruõhuga. Vuugiti uuesti…

Kalevi Veekeskuse kooriklagi

Kahjustunud betoon ning korrosiooniproduktid armatuuril eemaldati mehaaniliselt ning teostati puhastus liivapritsiga. Puhastatud armatuur kaeti mineraalse korrosioonikaitsevõõbaga MC Zentrifix KMH. Kahjustunud kohtades taastati esialgne betoonkate Betosan Densocrete PPE TH komplekslisandiga betooniremondiseguga. Aurutõkkeks ja kloriidide vastaseks kaitsekatteks kasutati kahekomponentset polümeervõõpa Izolex Cemizol…


Mida tegime

Teostasime hoone raudbetoonkonstruktsioonide remonditööd torkreetbetooniga.
Pinnad puhastati mehhaaniliselt ja liivapritsiga, teostati survepesu. Paljastunud armatuur kaeti korrosioonikaitsevõõbaga MC Zentrifix KMH. Betoonkate taastati torkreetmeetodil Betosan Densocrete PPE TH komplekslisandiga betooniremondiseguga.

Mida kasutasime

MC Zentrifix KMH
Betosan Densocrete PPE TH