epasit-logo

Liivakivi saneerimissüsteem

Kasutusvaldkond
epasit’i liivakivi saneerimissüsteem 2000 on mõeldud looduskivide parandamiseks, asendamiseks ja imiteerimiseks.

Sellega saab parandada või imiteerida liivakivist, lubjakivist, silikaattellistest, sünteetilisest kivist või betoonist aknalaudu, simsse, pilastreid, profiile, trepiastmeid, sokleid, fassaade, figuure, ristplokke jms.

epasit’i liivakivi saneerimissüsteem 2000 nakkub hästi iga mineraalse aluspinnaga, mistõttu puudub vajadus kasutada mehhaanilisi ankurkinnitusi. Päevas saab modelleerida ühe 2 – 2,5 cm paksuse kihi (vertikaalsel pinnal) või ühe 2 – 3,5 cm paksuse kihi (horisontaalsel pinnal). Peale 24 tundi kuivamist võib pinnale kanda järgmised kihid. Mass on vormilt stabiilne ja ilma seesmiste pingeteta. Seda saab valada vormidesse, raketistesse ning pressida ja tõmmata. Töödelda saab ka väikseid kahjustatud kohti, sest seda võib kuni viimase kihini peale kanda (peeneteralise liivakivide saneerimissegu puhul). Tükke ei teki.

Omadused
epasit’i liivakivi saneerimissüsteemi 2000 kuuluvad järgmised tooted:
– liivakivi saneerimismört epasit ssm (peene-või jämedateraline)
– Fixal epasit fx
– kivisegu epasit st

Liivakivi saneerimismört epasit ssm on täiesti mineraalne segu, mida tarnitakse naturaalses toonis ja veel kuues omavahel segatavas liivakivitoonis. Tera suurus on peeneteralisel liivakivi saneerimismördil kuni 0,2 mm ja jämedateralisel kuni 1,2 mm.

epasit fx on lahustivaba vedelik, mida kasutatakse nakkesegu ja liivakivi saneerimismördi valmistamiseks.

epasit st on kasutusvalmis segu suurte pindade katmiseks õhukese kattekihiga.

Pealekandmise tehnoloogia
Kandva pinna saamiseks eemaldada liivakivilt lahtised osakesed ja defektsed kohad. Aluspind peab olema kuiv, tolmu- ja rasvavaba. Mitte kanda peale, kui temperatuur on alla + 5 kraadi, kui aluspind on külmunud või kui on tulemas miinuskraadid või vihm. Veega mitte lahjendada. Vähemalt 24 tundi vihma eest kaitsta.

Liivakivide parandamine ja asendamine:
Liivakivi saneerimismördile ei tohi vett lisada ega ka veega lahjendada. Kasutada võib ainult Fixal’i.

Liivakivi saneerimismört segada lahjendamata Fixal’iga, nii et saadakse pealekantav nakkesegu. Kõik kokkupuutekohad tuleb sellega katta.

Liivakivi saneerimismört segada lahjendamata Fixal’iga, kuni saadakse võimalikult paks mört. Vertikaalse pinna töötlemisel maksimaalselt 2,5 cm paksuse kihina, horisontaalse pinna töötlemisel maksimaalselt 3,5 cm paksuse kihina veel kleepjale nakkesegule peale kanda. Vajadusel järgmised kihid pärast eelnevalt tehtud kihtide kivistumist ilma nakkeseguta peale kanda. Valmissegatud mört tuleb 30 minuti jooksul ära kasutada.

Peeneteralist liivakivi saneerimismörti võib kuni viimase kihini peale kanda. Jämedateraline liivakivi saneerimismört on mõeldud suuremate avade täitmiseks. Selle sideaine toimib kiiremini ja seda saab kivistumise alguses kraapida.

Pärast kivistumist saab liivakivi saneerimismörti töödelda kiviraiduri töövahendeid kasutades või lihvpaberiga nagu looduskivi.

Materjalikulu: u. 1,8 kg epasit ssm’i 1 liitri mördi kohta.

Suurtele pindadele kandmine ja liivakivi imitatsioon:
Kivisegu epasit st segada enne kasutamist vispliga. Veega mitte lahjendada!

Kivisegu pinnakattepintsli või pikaharjaselise harjaga kuivale aluspinnale kanda. Olenevalt värvitooni soovitavast intensiivsusest mitu kihti peale kanda. Üksikute kihtide pealekandmise vahele jäävatest ooteaegadest kinni pidada. Eelmine kiht peab olema kivistunud. Kuni täieliku kuivamiseni vihma eest kaitsta.

Materjalikulu: 400 kuni 500 g/kihi m² kohta.

Ladustamine: liivakivi saneerimismörti epasit ssm hoida kuivas. Säilib u. 6 kuud.
Fixal epasit fx’i ja kivisegu epasit st hoida külmumise eest. Säilib u. 6 kuud.

Pakend: liivakivi saneerimismörti epasit ssm’i tarnitakse 20 kg kottides, Fixal epasit fx’i 5- ja 10-liitristes kanistrites. Sellele lisaks on saadaval ka kombineeritud pakend, milles on 4 kg liivakivi saneerimismörti ja 1 liiter Fixal’i.
Kivisegu epasit st’d tarnitakse 10 kg ämbrites.

Rohkem infot toote märklehelt  epasit_ssm_fx_st.pdf

epasit S3 liivakivisaneerimissüsteem (pdf, 0.6 MB)

Share