feb-logo

FEB Hyprufe D.P.M

Niiskuskindel vedelkelme

Toote kirjeldusHyprufeDPM
FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M on kummi ja bituumeni suurepärase nakkuvusega vedel-emulsioon, mis loob kuivades musta vuukideta  ja painduva vee- ja aurukindla kelme.

Tavalised kasutamisvaldkonnad

  • Konstruktsioonide veekindlaks muutmine: tagab laitmatult vettpidava kelme betoonil  ja tellistel.
  • Põrandad: tagab uutele põrandatele vedelalt pealekantava mitmekihilise hüdroisolatsioonikelme.
  • Seinad: nii sise- kui ka välisseinte vettpidavaks muutmine
  • Liimainena: puitplokkide, isolatsiooniplaatide ja vahtpolüstüreeni liimimiseks ning krohvimisel.

Omadused ja eelised

  • Vuukide puudumine – FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M moodustab pidava ka vastupidava niiskusetõrjekatte.
  • Pealekandmine pintsliga – toodet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M saab kiiresti ja hõlpsasti otse purgist aluspinnale kanda.
  • Lahustite puudumine.

Kasutamisjuhised

Kruntimine
Kõik pinnad, millele kelmet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M kantakse, peavad olema terved, stabiilsed, ühtlase viimistlusega ning puhtad porist, tolmust, lahtisest rämpsust, rasvainetest jne. Toodet võib kanda niisketele pindadele, kuid need ei tohi olla täiesti märjad. Kuumi, väga kuivi või poorseid pindu tuleb enne toote FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M pealekandmist veega niisutada.

Pealekandmine
Segage toodet enne kasutamist hoolikalt. Kelmet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M tohib peale kanda pintsli või rullikuga. FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M ei ole enne täielikku kuivamist vihmakindel.

KONSTRUKTSIOONIDE HÜDROSIOLATSIOON JA KAITSEKATTED

Vundamendid, tugimüürid ja sillatalad: FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M võib kanda vahetult pärast raketise eemaldamist värskele betoonile. Vedelkelmega töödeldud ala peab ulatuma vundamendi või seina veekindla müüritisekihini. Toodet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M tuleb peale kanda kaks kihti – kõigepealt 2 m²/l, seejärel 2.25 m²/l. Esimene kiht peab pärast teise pealekandmist kuivama. Kui pealmine kiht on enne seinatäidise paigaldamist veel kleepuv, siis tuleb see katta kahjustuste vältimiseks ühe kihi ehituspaberiga, lasta kuivada ja paigaldada täidis alles pärast kahe päeva möödumist.

Betoontalad ja -postid: FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M on võimalik kasutada vertikaalse või horisontaalse niiskuskindla kelmeriba kandmi-seks taladele ja postidele enne nende paigaldamist müüritisse. Toodet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M tuleb peale kanda kaks kihti – kõigepealt 2 m²/l, seejärel 2.25 m²/l.

Allpool maapinda paiknevate konstruktsioonide veekindlaks muutmine: konstruktsioonide töötle-mine seestpoolt tootega FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M võib küll tõhusalt takistada niiskuse sisse-imbumist, kuid voolavat või rõhu all olevat vett see tõenäoliselt kinni ei pea.

Põrandad: uusehitiste põrandate vahekihina võivad kaks kihti toodet anda Briti standardiga BS Code of Practice 102 nõutava kelme miinimum-paksuse 0,6 mm. Kandke esimene kiht toodet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M põranda siledale ja puhtale betoonaluspinnale kulumääraga 1 m²/l ja laske sellel põhjalikult kuivada. Seejärel kandke peale ka teine kiht 1 m²/l. Et kaitsta kelmet käimise eest ja tagada parem aluspind põrandakattele, katke pealmine kiht seni, kuni see on veel nakkuv, puhta liivaga. Laske kelmel põhjalikult kuivada. Põrandakate peab olema vähemalt 50 mm paksune.

Seinad: toodet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M saab väga edukalt kasutada seinte töötlemiseks kohtades, kus niiskus nendest läbi tungib. Kui on alust kahtlustada niiskuse kasvamist ruumis, on siiski parim viis selle vältimiseks parendada seina niiskustõrjekihti või see välja vahetada.

Väga niisked siseseinad: krohv tuleb maha toksida, et paljastada kogu töödeldaval alal tellismüüritis. Telliste ja vuukide võimalikud kahjustused on vaja parandada tsementmördiga. Seinale kantakse kolm kihti FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M kulumääraga ca 2,25 m²/l, lastes sealjuures eelmistel kihtidel enne järgmise pealekandmist täielikult kuivada. Viimane kiht tuleb niiskena katta puhta peene liivaga ja lasta sellel siis kuivada.

Katvus
Orienteeruv kulumäär on sõltuvalt rakendusest ja aluspinnast 1,0…2,25 m² liitri kohta.

Säilitamine
Külm võib toodet FEB AQUASEAL HYPRUFE D.P.M pöördumatult kahjustada. Säilitage seda temperatuuril üle 5 °C.

Kõlblikkusaeg
Valmistajafirma juhiste kohaselt säilitamisel vähemalt 12 kuud.

Rohkem infot toote märklehelt Hyprufe_D.P.M.pdf

Share